20.09.2013
Czytajcie „działkowca”!
 
Jesień to okres w którym przyroda przygotowuje się do zimowego snu. Jednak działki w tym czasie wcale nie muszą być bezbarwnie i monotonnie. Inspiracje, jak zaaranżować działkę atrakcyjną jesienią, znaleźć można w najnowszym, październikowym numerze „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży. Nie zabraknie w nim również praktycznych porad związanych z jesienną pielęgnacją działki, porządkami po sezonie, nowymi nasadzeniami czy przygotowaniem roślin do zimy. Będą też najnowsze trendy w ogrodowej modzie, ciekawe pomysły na uprawę, nowości i atrakcyjne odmiany roślin oraz wiele innych, aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:
 
 
? Astry nazywane są kwiatami jesieni, gdyż najpóźniejsze z nich rozwijają się jeszcze w listopadzie! Kwitną dość długo i obficie, stanowiąc barwny akcent działki. Warto je mieć! Jak je komponować? Jak wybrać najwartościowsze gatunki i odmiany?
 
 
? Rośliny pstre, w kropki, cętki, o marmurkowatych liściach, zachwycają swym niecodziennym, misterny pięknem. Które z nich są najcenniejsze spośród drzew, krzewów, bylin i roślin sezonowych?
  
? Przyostnia włosowata, nazywana potocznie różową trawą to mało jeszcze znany gatunek o spektakularnych, różowych kwiatostanach pojawiających się jesienią. Może stać się w tym czasie, wspaniałą ozdobą każdej działki!
 
 ? Od wczesnej wiosny można podziwiać na działce różnorodne ozdobne rośliny cebulowe, jednak już teraz należy pomyśleć o odpowiednim wyborze gatunków i odmian oraz ich właściwym rozplanowaniu, tak aby cieszyć się nieustannym bogactwem barw i kształtów aż do lata! Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl
 
 
? Pośród niezliczonego bogactwa odmian tulipanów na szczególną uwagę zasługują te o postrzępionych kwiatach, sprawiających wrażenie żmudnych wycinanek lub bardzo dekoracyjnych koronek! Oferta cebul na  www.dzialkowiecsklep.pl
 
 
? Derenie to bardzo różnorodna i coraz modniejsza grupa krzewów. Zasługują na częstsze wykorzystanie. Poznajcie ich liczne gatunki i odmiany nadające się  do uprawy na działkach!
 
? Aby skalniak był atrakcyjny przez cały rok, warto do jego kompozycji włączyć wolno rosnące, płożące i miniaturowe krzewy. Jak dobrze to zrobić? Co wybrać aby gatunki i odmiany naturalnie się uzupełniały i tworzyły razem harmonijną całość?
 
 
? Mimo, że u większości współczesnych róż zapach został wyparty przez inne cechy, wciąż bardzo chętnie poszukujemy tych pachnących, które znakomicie się sprawdzą np. w kącikach wypoczynkowych!
 
 ? To, że działka powinna być „eko” nie trzeba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie jak zaprojektować działkę według modnych ostatnio trendów ekologicznych. Jakie gatunki roślin posadzić? Jak dobierać małą architekturę? Jakie materiały budowlane stosować? Jak przyciągnąć pożyteczne zwierzęta? Oferta produktów „eko” na www.dzialkowiecsklep.pl
 
 
? Bambus to materiał stosowany od dawna w ogrodach orientalnych.  Jednak obecnie może przybierać bardzo rożne formy i nadaje się do tworzenia   oryginalnych zakątków i ozdób również na działkach! Jak go wykorzystywać?  Jakie są jego wady i zalety bambusowej małej architektury?
 
? Październik to tradycyjny okres zakupów i sadzenia nowych drzew i krzewów owocowych. Przypominamy na co należy zwracać szczególną uwagę podczas wybierania materiału nasadzeniowego, jak zabezpieczyć rośliny na czas transportu i jak zadołować, jeśli nie możemy posadzić jesienią!
 
? Modernizacja działki w wielu wypadkach wymaga podjęcia decyzji o przesadzeniu drzew lub krzewów. Jakie gatunki dobrze znoszą ten zabieg? Jak poprawnie go przeprowadzić i przygotować do niego rośliny?
 
? Czerechy to mieszańce wiśni i czereśni, które łączą w sobie najlepsze  cechy obu gatunków. Pojawiło się wiele odmian. Dobrze nadają się do uprawy amatorskiej a ich owoce są niezwykle smaczne. Z pewnością warto je mieć na działce!
 
? Parchoodporne odmiany jabłoni odpowiednio dobrane, pozwalają uzyskiwać zdrowe, nieskażone pestycydami owoce od końca lipca do połowy października! Które z nich i na jakich podkładkach są szczególnie polecane?
? Arcydzięgiel to popularna niegdyś roślina, dzisiaj niestety trochę zapomniana. A szkoda, bo jej właściwości lecznicze przyrównywane są do żeń-szenia! Już same nazwy ludowe: „korzeń anielski” lub „archangielski”, sugerują dawne znaczenie tego gatunku.
 
 
? Korzystny wpływ aromatów roślinnych na nasze zdrowie i samopoczucie znany jest od dawna. Zapach roślin można także zatrzymać na dłużej, poprzez zasuszenie różnych ich części. Co warto w tym celu wybrać? Jak przygotować materiał?
 
? Dlaczego przedwcześnie opadają z roślin liście? Przyczyn jest bardzo wiele, poznajcie te najważniejsze aby skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku!
 
? Jak postępować po sezonie z chorymi częściami roślin, aby ograniczyć na działce występowanie chorób i szkodników w kolejnych latach?
 
 
? Jarzębina to popularny gatunek, sadzony zwykle jako ozdoba. Czy wiecie, że jej owoce mają cenne właściwości lecznicze i można wykorzystywać ją na przetwory?
 
Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w październikowym   „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!
My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!
 
 

Warto odwiedzić


 

Logowanie