Maria i Sławomir Mielechowicz
Działkowcy ROD ZDRÓWKO
we Wrocławiu
 
 
                                                                       Pan
                                               Premier Donald Tusk
 
 
Panie Premierze, jesteśmy działkowcami od 30 lat to dużo i mało a tak bardzo wiele. Działka to nasze życie, to walka o lepszy byt.
W obecnej sytuacji mamy podcięte ręce i nogi bo nie wiemy co będzie dalej.
Powinniśmy być spokojni, bo przecież dał Pan nam słowo Panie Premierze
że działkowcom nie stanie się krzywda, z innych Pańskich wypowiedzi słyszymy, że zawsze dotrzymuje Pan słowa. Czy to są tylko puste słowa?
Razem z mężem obawiamy się że tak, bo jak rozumieć stanowisko Pańskiej Partii o uwłaszczeniu działkowców. Uwłaszczyć tych którzy są na gruntach w wieczystym użytkowaniu a co z nami którzy mamy użytkowanie zwykłe .Czy zostaniemy podzieleni na lepszych i gorszych tylko dlatego że jesteśmy biedniejsi, że nasi działacze nie uzyskali zgody na użytkowanie wieczyste.
Że poprzednie Rządy nie dopilnowały aby Ogrodnictwo Polskie działało zgodnie z Konstytucją , czy nasza rodzina i wiele, wiele innych rodzin nam podobnych musimy teraz ponosić konsekwencję błędów rządzących, czy zawsze ci najsłabsi muszą być kozłami ofiarnymi ??? bo przecież Politycy są i zawsze będą górą. Dla Was są wysokie gaże, przywileje, wysokie emerytury, wysokie premie za c i ę ż k ą pracę ,a naszą ciężką pracę nad przywróceniem zdegradowanych terenów do życia tak łatwo chcecie przekreślić. Przecież nikt nam za tę pracę nie zapłacił , odwdzięcza się nam ukochana ziemia i dlatego tak bardzo o nią walczymy.
Teraz Pański ruch Panie Premierze a czas ucieka. Proszę uspokoić nasze stargane nerwy i dotrzymać słowa danego działkowcom. Proszę o stworzenie takich warunków, takiej ustawy abyśmy my ci biedniejsi mogli nadal uprawiać
nasze działki , które nie tylko służą do uprawy marchewki ale do reperowania
zdrowia, do wypoczynku wśród zieleni ,nie tylko nas ale naszych dzieci i wnuków, gdyż kolonie i wczasy to usługi nie na naszą kieszeń.
 
 
                                           Z poważaniem
                               Maria i Sławomir Mielechowicz
                               Działkowcy z ROD ZDRÓWKO
Otrzymuje                                 we Wrocławiu.
Kancelaria Premiera
PZD o/O Wrocław
 

 

 

Warto odwiedzić


 

Logowanie