23.06.2018

 
ROD „Oświata” znajduje się przy ul. Klecińskiej we Wrocławiu. Ogród przyciąga uwagę nie tylko poprzez swoje usytuowanie i bogatą infrastrukturę ogrodową, ale również poprzez niezwykłą różnorodność zagospodarowanych działek ogrodowych. Prezesem ROD „Oświata” we Wrocławiu jest Pan Karol Pacanowski, który wraz z pozostałymi członkami Zarządu ROD dbają o porządek i rozwój ROD, oczywiście przy jednoczesnym wsparciu swoich działkowców. Jak wiadomo Zarząd każdego ROD to nikt inny jak działkowcy, a w ROD „Oświata” było to szczególnie widoczne podczas Walnego zebrania sprawozdawczego, które odbyło się w dniu 28 kwietnia 2018r. w Domu działkowca.

Jak co roku frekwencja podczas walnego zebrania jest niemalże stuprocentowa. Działkowcy byli zainteresowani bieżącymi sprawami ROD, planowanymi zadaniami inwestycyjnymi w ogrodzie, ale również nowelizacją Statutu PZD, zmianami przepisów prawa wodnego, czy wprowadzeniem do ROD programu DGCS PZD System. Jednocześnie podczas walnego zebrania Zarząd ROD starał się odpowiedzieć na wszystkie inne pytania nurtujące działkowców. Oprócz spraw dotyczących funkcjonowania ROD nie mogło zabraknąć czasu na wręczenie nagród i złożenie gratulacji dla działkowców, którzy zostali laureatami w konkursie „Wzorowa działka”.

 

Corocznie Walne zebranie sprawozdawcze w ROD „Oświata” we Wrocławiu połączone jest z otwarciem sezonu działkowego- z tej okazji organizowany jest grill. Działkowcy spotykają się przy domu działkowca i razem spędzają czas prowadząc rozmowy i wymieniając się doświadczeniami z zakresu uprawy roślin na działce. Takie spotkania sprzyjają integracji działkowców, dlatego też każdy kto odwiedzi ROD „Oświata” czuje się tam jak w domu.
 
mgr inż. Anna Melska