W dniu 21 września 2019r. na terenie rodzinnego ogrodu działkowego „Gajowice” we Wrocławiu odbyły się obchody Dnia Działkowca. Pogoda tego dnia szczególnie dopisała, więc działkowcy mogli świętować na świeżym powietrzu.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, w tym Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk, Prezes Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu Pan mgr Janusz Moszkowski oraz Radny miasta Wrocławia Pan Andrzej Puzio.
Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk dokonał uroczystego otwarcia placu zabaw, który został wybudowany na terenie ROD „Gajowice” i został w pełni sfinansowany ze środków Gminy Wrocław (całkowity koszt to ok. 40 tysięcy zł). Radości dzieci nie było końca, tym bardziej że to one, wspólnie z Prezydentem, przecinając wstęgę dokonały jego otwarcia.

Plac zabaw wyposażony został w piękne, kolorowe urządzenia, które natychmiast zostały przetestowane i zaanektowane przez naszych Milusińskich

W swoim wystąpieniu Prezes Zarządu ROD „Gajowice” Pan Sławomir Suwała wyraził podziękowanie Prezydentowi Wrocławia Panu Jackowi Sutrykowi za zorganizowanie i sfinansowanie miejsca wypoczynku dla najmłodszych, informując jednocześnie zebranych, że wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja, związana z wymianą nawierzchni asfaltowej głównej alei ogrodowej. Remont ten, zostanie również w całości sfinansowany z budżetu Gminy Wrocław (radni miejscy już wcześniej zabezpieczyli na ten cel w budżecie miasta kwotę 500 tysięcy zł.), a wyremontowana aleja będzie służyła zarówno działkowcom, jak i mieszkańcom pobliskich osiedli, gdyż ROD „Gajowice” jest Ogrodem otwartym dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.

 

 

Następnie Prezes Okręgowego Zarządu PZD we Wrocławiu Pan mgr Janusz Moszkowski wyraził uznanie i podziękowanie dla członków Zarządu ROD - „Gajowice” za zaangażowanie w modernizację i rozwój ROD, które właśnie dzisiaj zaowocowało otwarciem placu zabaw dla dzieci. Złożył również serdeczne życzenia działkowcom z okazji ich święta, życząc wytrwałości i sukcesów w dalszej uprawie działek.

Całość uroczystości dopełnił przygotowany poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, słodkości (które zostały, jak co roku, osobiście przygotowane przez Panie z naszego Ogrodu), śpiewów i wspólnych rozmów w miłej atmosferze.

Prezes Zarządu ROD - „Gajowice”
Sławomir Suwała
 

Warto odwiedzić


 

Logowanie