L.dz. 70  /2013                                  Wrocław, dnia 09 stycznia 2013r.
 
 
                                                        Zarządy,
                                               Komisje Rewizyjne,
                                               Komisje Rozjemcze
                                               Rodzinnych Ogrodów Działkowych
                                               okregu wrocławskiego
                                                                               
                                                                                             
     Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu informuje, że na dzień 08 stycznia 2013r. w okręgu wrocławskim zebrano 44.987 podpisów poparcia obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Podpisy otrzymaliśmy z niemal wszystkich ogrodów działkowych . Są jednak nieliczne ogrody, z których nie dostarczono jeszcze ani jednego podpisu, ani jednej listy. Przed nami ostatnie trzy tygodnie, podpisy zbieramy do 31 stycznia 2013r.
Zróbmy wszystko a nawet jeszcze więcej by tych podpisów było jak najwięcej. Wszystko zależy od naszej aktywności, pomysłowości, argumentacji i sile przekonywania.
            W pierwszych dniach lutego 2013r. dokonamy analizy i oceny 3 miesięcznej akcji zbierania podpisów i przyjęcia stanowisk w sprawie poparcia obywatelskiego projektu ustawy o ROD, w sprawie poparcia ogólnopolskiego stowarzyszenia ogrodowego Polskiego Związku Działkowców, w sprawie projektu „ustawy” Platformy Obywatelskiej, w sprawie projektu ustawy „Solidarnej Polski”.
            W tych stanowiskach bądźmy jednoznaczni, wykażmy dlaczego odpowiada nam obywatelski projekt ustawy, dlaczego odpowiada nam stowarzyszenie PZD, nie bójmy się jednoznacznie skrytykować zamiary Platformy Obywatelskiej czy niekonstytucyjne propozycje Solidarnej Polski. Brońmy swego, naszych praw-nabytych od dziesięcioleci, naszych terenów ogrodów, prawa użytkowania wieczystego i użytkowania zwykłego, naszego majątku – infrastruktury, majątku na działkach.
            Nie pozwólmy zniszczyć tego co stworzyliśmy, co zbudowaliśmy za nasze pieniądze – bo nikt nam nie pomógł, nikt nam nic nie dał.
            Dzisiaj też sami musimy sobie pomóc, liczmy na siebie. Pomóżmy sobie zbierając podpisy i wysyłając stanowiska.
            Przed nami bardzo trudny rok, żadnemu posłowi ani partii nie odpuścimy, musimy ich przekonać dla naszych racji, bo racja jest po naszej stronie a nie po stronie deweloperów, inwestorów i obecnych władz dużych miast.
 

                                                                                  Prezes OZ PZD we Wrocławiu

                                                                                     mgr  Janusz  Moszkowski

Warto odwiedzić


 

Logowanie