Dokładnie tydzień temu (10 maja) został ustalony skład Podkomisji Nadzwyczajnej, która zajmie się przygotowaniem nowej ustawy działkowej. Tymczasem działkowcy zdążyli wysłać już ponad półtora tysiąca listów do posłów, którzy weszli w jej skład. Chcą  w ten sposób zamanifestować swoje zdecydowane poparcie dla inicjatywy obywatelskiej oraz  wyrazić obawy wywołane propozycjami Platformy Obywatelskiej. Działkowcy są przerażeni aktualną sytuacją i niepewnością jutra, dlatego robią wszystko, by przekonać posłów do tworzenia prawa, które łączy, a nie dzieli. Prawa, które służy wszystkim, a nie nielicznym. Prawa, które dostrzega człowieka, a nie jedynie zysk ekonomiczny, który w tym przypadku można osiągnąć wyłącznie kosztem ludzi.
„Jeżeli rzeczywiście chodzi Wam o dobro działkowców, poprzyjcie jako wiodący w pracach Waszej Komisji, obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych” – apelują działkowcy.
Poświęć kilkanaście sekund, by pomóc działkowcom
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z aplikacji zamieszczonej na www.ocalmyogrody.pl dzięki której w ciągu kilkunastu sekund można wysłać list do  posłów pracujących nad nową ustawą działkową. Jeżeli rzeczywiście chcemy, by ogrody działkowe przetrwały, a działkowcy mieli satysfakcjonujące ich prawa musimy o to po raz kolejny zawalczyć i to manifestować. Nie pozwólmy, by posłowie decydowali o nas, bez nas.
 
 

Warto odwiedzić


 

Logowanie