Wrocław, 12.07.2013r.
 
STANOWISKO
                Okręgowa Komisja Rewizyjna Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu  z rozgoryczeniem przyjmuje informacje o tym, co dzieje się w Sejmowej Spec Komisji, której celem jest opracowanie projektu Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Trwające w Komisji ciągłe spory, brak debaty merytorycznej, odwołanie przewodniczącego Komisji. To wszystko dowodzi, że spory polityczne, gorszące przykłady braku możliwości rozstrzygnięć ponad interes partyjny , wywołuje złe nastroje społeczne i powodują niechęć do partii politycznych. Odnosimy wrażenie, że w aktualnych realiach politycznych naszych posłów nie stać na kompromis w tak istotnej sprawie dla milionowej rzeszy działkowców. Bulwersuje nas fakt zachowań posłów Platformy Obywatelskiej, którzy nie potrafią wznieść się ponad partyjny interes i z uporem zmierzają do założeń projektu ustawy swojej grupy. Założenia te nam nie odpowiadają bo zmierzają do likwidacji naszego Związku i nacjonalizację związkowego majątku.
                Panowie Posłowie czy nie robi na Was wrażenia milion naszych podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych, czy nie mówią Wam nic masowe protesty działkowców, które odbyły się w całym Kraju 5 VI 2013r.?
                Wśród nas dobrowolnie zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców rodzi się pytanie , jak to co czynią Posłowie PO w Sejmowej Spec Komisji ma się do treści i atmosfery spotkania Premiera Rządu RP Pana Donalda Tuska z działkowcami w jednym z warszawskich ogrodów? Jak to wszystko ma się do treści listu Pana Premiera skierowanego do działkowców? Dla nas są to kwestie, które zahaczają o tak istotny i demoralizujący problem jak rozbieżność między tym co się mówi a tym co się robi? Nie ma nic gorszego.
                Pan Premier powiedział, że Projekt Obywatelski Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych będzie w pracach Komisji projektem wiodącym, że tego osobiście dopilnuje, że nie jest przeciwny Polskiemu Związkowi Działkowców, że nawy projekt ustawy o ROD będzie uwzględniał uwagi Trybunału Konstytucyjnego.
                Panowie Posłowie, brak merytorycznej pracy nad projektem naszej ustawy, odwołanie przewodniczącego Komisji Pana Kownackiego – bo to członek PiS, nic dobrego nie wróży. To nas niepokoi, bo czasu pozostało niewiele.
                Panowie Posłowie nam działkowcom pozostało śledzić przebieg prac Komisji, z oczekiwaniem, że zapewnienia Pana Premiera Donalda Tuska spełnią się ku zadowoleniu działkowców całego naszego Związku.
 
 
Z poważaniem
 
Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej 
we Wrocławiu
mgr Henryk Tomaszewski
 
Zastępca Okręgowej Komisji Rewizyjnej 
we Wrocławiu
Jadwiga Patrak                                                                     
Sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej
we Wrocławi
Czesław Błyga
 
 
 
Członkowie :  Stanisława Darłowska, Pelagia Mamzerowska, Leonard Mikołajczak, Bronisława Mularczyk, Halina Szutkowska
 
 
Do wiadomości:
 
1.Członkowie Podkomisji Sejmowej:
Pan Andrzej KANIA
         Pan Marek ŁAPIŃSKI
         Pani Katarzyna MATUSIK-LIPIEC
Pani Halina ROZPONDEK
         Pani KRYSTYNA SIBIŃSKA
Pan Tomasz SMOLARZ
         Pan Adam ŻYLIŃŚKI
 
2.  Marszałek Sejmu RP;
3.   Kluby Parlamentarne;
4.   KR PZD;
5.   OZ PZD we Wrocławiu;        

Warto odwiedzić


 

Logowanie