W okresie wakacyjnym działka i ogród kojarzą się nam zwykle z wypoczynkiem. Nie zapominajmy jednak, że przynajmniej niektóre  rośliny wymagają w tym czasie szczególnej pielęgnacji. Warto też zastanowić się nad zmianami w ogrodowej architekturze.Pomysłów i inspiracji z pewnością nie zabraknie w sierpniowym „działkowcu” który właśnie pojawił się w sprzedaży. A oprócz tego aktualne porady i przypomnienia ogrodnicze dotyczące m.in. najczęstszych problemów w uprawie oraz najważniejszych prac do wykonania. Poniżej przedstawiamy niektóre z tematów:
 
? Lilie zachwycają swoją egzotyczną urodą i są prawdziwą ozdobą letnich rabat. Tak jak róża nazywana jest królową kwiatów, tak wyniosła lilia nosi miano ogrodowej arystokratki! Te wspaniałe rośliny dostępne są w niezliczonej ilości odmian. Jak nie zgubić się w tej urzekającej różnorodności i wybrać te najpiękniejsze, które jednocześnie sprawdzą się w warunkach działkowej uprawy? Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl
 
? Wśród krzewów i bylin jest wiele gatunków, które potrafią powtarzać kwitnienie w ciągu sezonu. Warto je poznać, ponieważ tworzą kwiatostany przez dwa do nawet czterech miesięcy! Jakimi zabiegami można wspomóc powtórne kwitnienie?
 
? Często chcemy dłużej zachować piękno kwitnących roślin, pomagają nam w tym gatunki, które można zasuszyć i stworzyć z nich potem efektowne kompozycje. Jakie rośliny najlepiej nadają się do tego? Jak można je zasuszać a nawet barwić?
 
? Pośród licznych, dostępnych na rynku gatunków bylin, na uwagę zasługują te najbardziej trwałe, które pozostaną na działce przez wiele lat, ciesząc nasze oczy obfitym kwitnieniem. Takie „żelazne” rośliny z pewnością was nie zawiodą. Warto je mieć!
 
? Zacienione miejsca na działce są zwykle trudne do zagospodarowania, ale jest na to recepta. Odpowiednio dobrane rośliny cieniolubne doskonale radzą sobie w takich warunkach i potrafią skutecznie „ożywić” cień! Są one też znakomitą alternatywą dla trawnika, który w cienistych miejscach rzadko bywa atrakcyjny.  
 
? Małe kompozycje ogrodowe mogą wyglądać wyjątkowo pięknie i nie zajmują wiele miejsca. O czym należy pamiętać, aby uzyskać efektowną mini kompozycję? Jakie dobrać rośliny które sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni i jakimi elementami je uzupełnić?
 
? Latem, na działce szczególnego znaczenia nabierają elementy chroniące nas przed słońcem. Mogą być to np. konstrukcje pełniące rolę zadaszenia tarasu. Ich zaletą jest prostota i szybkość montażu. Takie nowoczesne zadaszenia można wykonać samodzielnie! Oferta również na www.dzialkowiecsklep.pl
 
? Zbliżająca się jesień to dobra pora na modernizację działki. Warto już teraz o tym pomyśleć i przygotować szczegółowy plan, zrekultywować glebę oraz w miarę potrzeby przesadzić rośliny. Doradzamy jak sprawnie przeprowadzić te prace i uniknąć najczęstszych błędów!
 
? Ze świeżo zebranych ziół warto przygotować różnorodne, aromatyczne przetwory. Dowiedzcie się jak uzyskać wspaniałe ziołowe nalewki, wina, octy, oleje, pachnące herbatki a nawet kwiatowy miód na kaszel!
 
? Któż z nas nie lubi lawendy z jej charakterystycznym, szlachetnym aromatem. Oprócz typowych, fioletowoniebieskich odmian polecamy również te  białe albo różowe. W uprawie pojawiły się też nowe gatunki!
 
? Świdośliwa zwana też borówką kanadyjską, to wciąż mało znany gatunek, a z pewnością zasługuje na szersze rozpowszechnienie! Wyróżnia się dużą odpornością na mróz, jest długowieczna i łatwa w uprawie, a jej owoce mają działanie regulujące pracę serca i obniżające nadciśnienie!
 
? Często po zbiorach owoców na wiśniach i czereśniach, zapominamy o wykonaniu cięcia letniego, ajest to zabieg, który poprawia kondycję drzew i przedłuża ich życie! Poznajcie zasady cięcia prześwietlającego i odnawiającego w zależności od odmiany, wielkości i formy drzewa!
 
? Chcecie uzyskać więcej własnych iglaków? Koniec lata to dogodna pora na ich sadzonkowanie! Podajemy metody pozyskiwania, przygotowania i ukorzeniania sadzonek.
 
? Dla poszukujących ogrodniczych ciekawostek polecamy egzotyczne pepino – warzywo spokrewnione z pomidorem i papryką. Gatunek ten wytwarza owoce o wykwintnym smaku, przypominającym melona i mango, może być też wykorzystywany jako roślina ozdobna!
 
? Jak układać kamienie? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Często  ten szlachetny materiał wykorzystywany jest w niewłaściwy sposób. Warto więc poznać zasady układania kamieni na skalniakach, murkach, ścieżkach czy żwirowiskach!
 
? Koniec lata to odpowiednia pora na zbiór nasion kwiatów. Kiedy warto to robić? Jakie gatunki najlepiej się do tego nadają a jakich lepiej unikać? Jak zbierać i przechowywać nasiona?
 
? Latem chętnie biesiadujemy na działkach, a nieodłącznym atrybutem takich spotkań jest oczywiście grill. Warto jednak zadbać aby przygotowywane na nim smakołyki były całkiem zdrowe. Podajemy też przepisy na owocowe desery z grilla! Bogata oferta grilli i akcesoriów na www.dzialkowiecsklep.pl
 
Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w sierpniowym   „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!
My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!
 

Warto odwiedzić


 

Logowanie