Czytajcie „działkowca”!

W sprzedaży dostępny jest już najnowszy, majowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędnej lektury dla wszystkich miłośników działek. Jest w nim wiele atrakcyjnych i ważnych tematów aktualnych na okres wiosny i przygotowanych z myślą o zróżnicowanych potrzebach Czytelników. A oto niektóre z nich:

? Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, w którym wiele roślin, w tym drzewa i krzewy, jak w rajskim ogrodzie zachwyca przepychem kwiatów. W pełni wiosny, na tle świeżej, soczystej zieleni roślin wspaniale prezentują się m.in. jabłonie, wiśnie, lilaki, różaneczniki, azalie, kaliny czy tawuły. Jakie gatunki i odmiany sprawdzą się najlepiej na naszych działkach? Które warto wykorzystać?

? Chcesz szybko zmienić oblicze swojej działki i podnieść jej poziom estetyczny? Postaw na małą architekturę! W kolejnym artykule z cyklu nt. modernizacji działki, doradzamy jak modernizować i wprowadzać na działkę małą architekturę w postaci pergoli, trejaży, murków, estetycznych nawierzchni, oczek wodnych itp. Skorzystaj z ciekawych rad i pomysłów!

 

? Znaczenie barwy w tworzeniu kompozycji ogrodowych jest niezwykle ważne. Kolory wywołują emocje, uczucia, ożywiają i aktywizują, a odpowiednio dobrane wpływają na ogólną estetykę. Modernizując działkę warto więc wiedzieć jak dobierać kolorystykę różnych roślin o określonej barwie liści i kwiatów oraz innych elementów działki!
 

? Miód pszczeli jest najlepszym paliwem dla naszego organizmu. Zawiera  cenne pod względem odżywczym cukry proste oraz enzymy, mikroelementy, aminokwasy i witaminy. Poznaj sekrety miodów! Dowiedz się jakie są walory lecznicze różnych ich gatunków!
? Czy możemy mieć nadzieję na uprawę karłowych brzoskwiń i moreli? Okazuje się, że tak! Opisujemy najnowszą, karłową podkładkę „Pumiselect”, która jest w stanie ograniczyć wzrost tych drzew nawet o 50%!
? W ostatnim czasie na rynku pojawiły się nasiona egzotycznych ogórków o oryginalnych barwach i kształtach, jak np. ogórek melonowy czy  cytrynowy. Warto poznać ich zalety oraz możliwości uprawy i wykorzystania!
? Bukszpan to popularny na działkach krzew, jednak często popełnianym błędem jest niewłaściwe cięcie tej rośliny. Doradzamy więc w jakich terminach i w jaki sposób najlepiej to robić!
? Podczas wiosennych prac na działce mogą pojawić się dolegliwości związane z kręgosłupem. Podajemy kilka ważnych rad jak się ich ustrzec.
? Niektóre zioła, posadzone w odpowiednich miejscach potrafią ograniczać populację szkodników atakujących nasze rośliny. Poznaj jakie to gatunki i jak je wykorzystywać!
? Na wielu działkach znajdują się stare okazy drzew wymagające gruntownej odnowy. Na czym polega popularna obecnie chirurgia drzew? Jakie zabiegi można wykonać samemu?
? Spożywając warzywne nowalijki często zastanawiamy się czy nie zawierają one nadmiernych ilości azotanów. Jak to jest naprawdę?

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w majowym „działkowcu”!
Nasz miesięcznik „działkowiec” to pismo o wielkich tradycjach i doświadczeniu w popularyzacji wiedzy ogrodniczej, źródło rzetelnych, praktycznych informacji adekwatnych do polskich realiów.
My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!
 

Warto odwiedzić


 

Logowanie