Pod adresem www.ocalmyogrody.pl została uruchomiona strona internetowa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Można tu znaleźć najświeższe i szczegółowe informacje na temat poparcia dla projektu ustawy o rod. Na bieżąco aktualizowana bedzie liczba zebranych w całej Polsce podpisów. Liczba ta wyświetlana jest po prawej stronie serwisu, tak by każdy odwiedzający mógł bez problemu i szukania po stronie obserwować rosnącą ilość zebranych podpisów. Na starcie mamy 1280 podpisów. Są to podpisy, które zostały zebrane i dołączone, zgodnie z obowiązującym prawem, do zawiadomienia o utworzeniu Komitetu, którego Przewodniczący złożył u Marszałek Sejmu. Zebrane wówczas podpisy liczą się już na poczet wymaganych 100tys. podpisów, które Komitet musi zebrać, by projekt ten mógł być procedowany w Sejmie jako obywatelska inicjatywa ustawodawcza.

Ponadto na stronie www.ocalmyogrody.pl zamieszczane będą kompleksowe wiadomości z przebiegu walki o rozwiązania prawne gwarantujące przyszłość ogrodów w Polsce. Jeśli chcesz wspomóc nas w tej walce, możesz wprost z naszej głównej strony wysłać list do posłów i senatorów z twojego województwa. Po prawej stronie, pod licznikiem informującym o ilości zebranych podpisów, znajdziesz zakładkę „Poprzyj nas – Wyślij list do posłów i senatorów”. Po kliknięciu w tę ikonkę pojawi się mapa Polski. Po wybraniu województwa poprzez kliknięcie myszką, otworzy się gotowa treść listu. Wystarczy, ze wpiszesz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Aby wysłać petycję do parlamentarzystów musisz koniecznie przepisać kod (literowo-cyfrowy), który znajduje się pod treścią listu (zabezpiecza przed spamem), a następnie wcisnąć przycisk WYŚLIJ. Taka forma wsparcia zajmie ci dosłownie kilkanaście sekund, zachęcamy więc gorąco do wysyłania listów parlamentarzystom. To w ich rękach leżą dalsze losy ogrodów i działkowców.
W serwisie można znaleźć najistotniejsze informacje na temat projektu ustawy o rod, a więc dlaczego w ogóle powstał i co jest jego zasadniczą treścią. W zakładce „O projekcie”, która znajduje się w menu, znajdziemy przede wszystkim projekt ustawy o rod i jego uzasadnienie. Zespół Komitetu przygotował także przewodnik po projekcie – w syntetyczny sposób przedstawia on najważniejsze zagadnienia projektu ustawy, wyjaśnia sytuację ogrodów po uchwaleniu proponowanej ustawy, jak i to, co będzie, jeżeli Sejm nie uchwali nowego prawa. Są to odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiały się wśród działkowców podczas debaty nad tym projektem.
Kolejna zakładka w menu – „Kim jesteśmy?” to krótka informacja o tym kto reprezentuje Komitet Inicjatyw Ustawodawczej Projektu Ustawy o ROD, jakie są ustawowe zadania tego Komitetu oraz dlaczego istnieje konieczność pilnego wprowadzenia w życie nowych mechanizmów prawnych dla zabezpieczenia praw działkowców i ogrodów.
Nie zabrakło także informacji o tym, w jaki sposób można wspomóc działania Komitetu. W zakładce „Przyłącz się” można zapoznać się z informacją, jak złożyć swój podpis pod projektem ustawy, ale też jak zbierać podpisy wśród innych ludzi (rodziny, sąsiadów, przyjaciół) i jakie są najważniejsze zasady, których nie można w tym wypadku zlekceważyć. Formularze z zebranymi podpisami składać można w Okręgowych Zarządach PZD. Listę punktów wraz z adresami i telefonami znajdziecie na podstronie „Tu zbieramy podpisy”. Dla wszystkich zainteresowanych wsparciem tej inicjatywy i pomocą w zbieraniu podpisów, przygotowana jest podstrona z plikami, które trzeba ściągnąć na swój komputer, a następnie można powielać i rozpowszechniać. Wszelkie materiały informacyjne i reklamowe dostępne są w zakładce menu „Do pobrania”.
Szczególnie cieszy fakt, że inicjatywa ta spotkała się z ogromną popularnością wśród społeczności działkowej. Działkowcy zapewniają o swoim poparciu dla projektu ustawy o rod i dla rozwiązań w nim zawartych, poprzez setki listów, które wysyłają. Ich treść w oryginale zamieszczamy w zakładce „Wspierają projekt”. Czekamy na kolejne listy wsparcia, nie tylko od działkowców, ale od wszystkich obywateli, którym zależy na zachowaniu zieleni i ogrodów w miastach.
W zakładce „Kontakt” znajdują się dane adresowe, pod które należy wysyłać podpisy swoje lub te zebrane przez nas wśród obywateli. W razie wszelkich wątpliwości i pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z Komitetem. Adres e-mail znajduje się na wskazanej podstronie.
Na końcu strony zamieściliśmy też licznik odliczający czas, który pozostał do końca terminu zbierania podpisów. Przypominamy, że mamy na to zaledwie 3 miesiące od wydania postanowienia przez Marszałek Sejmu o rejestracji Komitetu. Dni szybko mijają, dlatego nie warto czekać. Zachęcamy do tego, by jak najszybciej wyrazić swoje poparcie i złożyć swój podpis pod projektem ustawy. To od ciebie zależy, czy ten projekt znajdzie się w Sejmie. Wykorzystajmy tę szansę, aby dobre prawo mogło służyć społeczeństwu!

Warto odwiedzić


 

Logowanie