Sztuka najlepiej oddycha pod gołym niebem. Dlatego przez całe lato zapraszamy mieszkańców Nadodrza, Sołtysowic i wszystkich miłośników twórczych działań na cykl bezpłatnych warsztatów oraz art-pikników, podczas których będziemy odkrywać naturę jako źródło inspiracji dla sztuki, kreatywności i wspólnego spędzania czasu. Każde wydarzenie odbywa się w otoczeniu zieleni i jest okazją do poznania nowych osób, rozwijania swoich pasji oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Harmonogram wydarzeń:

• 25 lipca | Art Trop – natura i kolor
📍 Lasek Sołtysowicki
Plenerowe warsztaty malarskie inspirowane twórczością Alfonsa Mazurkiewicza.

• 26 lipca | Makrama w naturze
📍 ROD Leśna Polana
Międzypokoleniowy art-piknik połączony z warsztatami makramy. Wspólnie wykonamy ekologiczne torby ze sznurka, a spotkanie stanie się okazją do odpoczynku, rozmów i integracji w otoczeniu zieleni.

• 8 sierpnia | Kwiatowe inspiracje
📍 Lasek Sołtysowicki
Plenerowe warsztaty malarskie inspirowane twórczością Jerzego Rosołowicza. Motywy roślinne i organiczne staną się punktem wyjścia do stworzenia własnych prac na płótnie.

• 9 sierpnia | Rytmy natury
📍 Park przy Placu Świętego Macieja
Rodzinne zajęcia rytmiczne dla dzieci prowadzone przez nauczycielkę śpiewu i rytmiki. Poprzez zabawę, ruch i muzykę uczestnicy będą rozwijać poczucie rytmu, wyobraźnię oraz swobodę ekspresji.

• 22 sierpnia | Art-piknik – rzeźbimy relacje
📍 Park przy Placu Świętego Macieja
Międzypokoleniowe warsztaty rzeźbiarskie inspirowane naturą i relacjami. Wspólnie stworzymy niewielkie formy ceramiczne, rozwijając kreatywność i budując relacje poprzez twórcze działanie.

• 23 sierpnia | Dźwięcznie w naturze
📍 Lasek Sołtysowicki lub ROD Leśna Polana
Relaksacyjne warsztaty śpiewu poświęcone pracy z oddechem, głosem i rytmem. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia muzycznego😉

🌿 Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy❗

Projekt jest dofinansowany w ramach Programu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/6soWlsvJP

Kategorie: aktualności