Dziękujemy, Panie Prezesie!
W dniu 25 maja 2026 r. podczas VIII posiedzenia Okręgowej Rady Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu Prezes okręgu mgr Janusz Moszkowski złożył pisemną rezygnację z członka Okręgowej Rady z dniem 31 maja 2026 r.
Pan Prezes Janusz Moszkowski z Okręgiem PZD we Wrocławiu był związany przez 44 lata. Pracę w biurze okręgu rozpoczął na stanowisku inspektora, a od ponad 33 lat pełnił funkcję Prezesa okręgu. Prezesa pracowitego, lojalnego, odpowiedzialnego i zaangażowanego w problemy okręgu, ogrodów, działkowców i Związku. To Pan prezes Janusz Moszkowski tworzył liczne ogrody działkowe, był inicjatorem budowy Okręgowego Domu Działkowca, w którym od 2002 r. mieści się biuro okręgu, gdzie odbywają się szkolenia, narady i posiedzenia organów okręgowych. To Pan Prezes Janusz Moszkowski dążył do uregulowania stanu prawnego ogrodów działkowych okręgu oraz o ich zachowanie w strukturach PZD. Nie sposób wyliczyć wszystkich zasług Prezesa Janusza Moszkowskiego, ale należy o nich pamiętać.
W imieniu członków Okręgowej Rady, Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz pracowników biura OZ podziękowania za wkład pracy włożonej w ukształtowanie okręgu złożyła I Wiceprezes okręgu pani Ewa Gaicka zwracając się do Prezesa tymi słowy:
Szanowny Panie Prezesie !
Przyjmujemy Pana rezygnację z żalem, wiedząc, że ta chwila musiała nadejść.
Przez 44 lata działał Pan na rzecz działkowców, ogrodów i Związku, dbając o ich rozwój, bezpieczeństwo i stabilizację. Wszystkie trudności, które stawały na ich drodze starał się Pan eliminować, niosąc wszelką pomoc i angażując się w liczne działania. Przez ponad 33 lata stał Pan na czele naszego okręgu jako Prezes, ciesząc się powszechnym szacunkiem i uznaniem. Pana postawa była dla nas godna naśladowania. Pana działania były dla nas jak kierunkowskaz. Dołożymy wszelkich starań, aby Pana dzieło kontynuować, aby okręg i rodzinne ogrody działkowe nadal się prężnie rozwijały.
Dziękujemy za wszelką naukę jaką od Pana dostaliśmy!
Dziękujemy za wszelką pomoc, jaką od Pana otrzymaliśmy!
Dziękujemy za wszelkie wsparcie, na które zawsze mogliśmy liczyć!
Życzymy Panu zatem spokojnej, zasłużonej emerytury. Prosimy czerpać z życia garściami i realizować marzenia. Życzymy dużo zdrowia oraz samych słonecznych i pogodnych dni spędzanych wśród rodziny i przyjaciół.
Wszystkiego najlepszego!
Pięknie dziękujemy za wszystko!

Podziękowanie w imieniu Prezesa Związku Pana Eugeniusza Kondrackiego odczytał uczestniczący w posiedzeniu członek Krajowego Zarządu PZD Pan Piotr Piątek. Prezes Związku w ciepłych słowach przestawił dokonania Pana Prezesa Janusza Moszkowskiego, doceniając jego wieloletnią działalność na rzecz PZD, jego postawę i osiągnięcia.

W imieniu Okręgowej Komisji Rewizyjnej podziękowania złożyli Przewodniczący Pan Ryszard Kuzia i Zastępca Przewodniczącego Pani Krystyna Major.

Podziękowania za działalność na rzecz ogrodów złożyli również członkowie Okręgowej Rady.

Były kwiaty, upominki, tort i dobre słowa. Były też łzy i żal, że pewien etap w życiu się zakończył. Ale rozpoczyna się kolejny i niech będzie równie dobry i emocjonujący.

I Wiceprezes Okręgu PZD we Wrocławiu
Ewa Gaicka